Architecture : Vinohrady budou opět na scéně SIGNAL festivalu! Co vás letos čeká?

Večerní procházku po Vinohradech si budete moci ve dnech od 11. října do 14. října ozvláštnit návštěvou 7 instalací v rámci šestého ročníku SIGNAL festivalu! Že nebudete mít čas projít si všechny tyto instalace? Vybrali jsme pro vás ty, které byste si rozhodně neměli nechat ujít!

Oblíbený videomapping na náměstí Míru bude letos v režii německých Restungsschmie.de, kteří vám na fasádě kostela sv. Ludmily promítnou příběh o minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Ve spolupráci s hlavním festivalovým partnerem Mercedes-Benz jsme pro vás připravili interaktivní hru, která představuje odpočet během videomappingu. Můžete se sami zapojit do tohoto odpočtu, stačí jít na www.odpocet.eu a vyslat na kostel svaté Ludmily vaši vlastní palivovou částici.

Díky podpoře pivovaru Staropramen si budete moci vyzkoušet v rámci instalace Hlidka 2,1/18 od českých XYZ, jaké je to žít ve světě, kde neexistuje výjimečnost a vše je pod neustálým dohledem.

Pokud vás zajímá, jak může vypadat utopická budoucnost street artu, nenechte si ujít instalaci SSSSSSpace od libereckého studia _STROY. Toto mladé seskupení bylo vybráno do letošního programu festivalu v rámci výzvy SIGNAL Calling powered by ČT art, jejíž prostřednictvím chceme podpořit mladé české umělce v realizaci a prezentaci jejich tvorby. Milovníci street artu si přijdou na své i v Atriu Žižkov, kde bude mít Michal Škapa svoji instalaci Neon.

Zdroj: _STROY

Chce si projít i zbylé instalace na trase Vinohrady? Neopomeňte Mahlerovy sady, kde na vás bude čekat instalace STRATUM od francouzského studia Chevalvert. V nedalekých Riegrových sadech navštivte instalaci Horizont od dua Tomáš Ullrich a Ivo Louda. V Sadech Svatopluka Čecha vám organizace OBRAZ přiblíží prostřednictvím instalace 3CZ 1234, jak se žije slepicím v klecových chovech.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here